Lasten kesäleiri: Mun oma soppi – väriä ja iloa sisustamalla, Hyvinkää

Oma soppi tai kokonainen huone on jokaisen tärkeä paikka: leirillä tutustumme sisustustuotteiden suunnitteluun, väreihin ja kuvioihin. Tutustumme erilaisiin käsityötekniikoihin ja valmistamme sisustustuotteita omaan soppeen. Leiripäivien aikana ulkoilemme lähialueella. Ilmoittautuneille lähetetään tarkempia tietoja leiristä kaksi viikkoa ennen sen alkamista. Ruokailu omin eväin.

Ajankohta: ma-pe 9.-13.6. klo 10-15
Paikka: Taitokeskus Hyvinkää
Opettaja: Sanna Korpisaari ja Hanna Karesjoki
Hinta: 125 €, sisältäen materiaalit, ruoat omakustanteisesti
Maksaminen: leiri maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä

Infokirjeen lähetämme ilmoittautuneille noin kaksi viikkoa ennen kurssin alkua. Infosta löydät tarkemmat tiedot teemasta ja leirin sisällöstä. Tarkistathan roskapostisi, mikäli kirjettä ei näy.

Onko leiri jo täynnä? Ilmoittaudu jonoon lähettämällä sähköposti osoitteeseen hyvinkaa@taitoetelasuomi.fi. Olemme yhteydessä jonopaikoilla oleviin heti, kun vapaa paikka ilmaantuu.

Peruutukset ja lisätiedot sähköpostitse hyvinkaa@taitoetelasuomi.fi

Osoite: Rautatienkatu 11, 05800 HYVINKÄÄ